Komentář trenérů k zápasu 6. kola: FK Junior Strakonice - FK Tatran Prachatice 3:2

14.09.2022 11:16

FK Junior Strakonice – FK Tatran Prachatice 3:2 (0:1)

Góly: 63. (pen.) a 84. Krejčí, 52. Rozhoň – 14. Fischer, 90. Jakub Rauscher.

Rozhodčí: Nedvěd – Kollmann, Herzog. ŽK: 3:6 (Děd, Bílý, Rybák – Trnka, T. Pravda, J. Pravda, Jak. Rauscher, Luňáček, Škopek).

ČK: 0:2 (15. Kasík, 92. Trnka).

Diváků: 100.

Strakonice: Lízal  – Prajzler, Rozhoň, Rybák, Zahrádka – Děd (28. Tipanic), Boukalík - Máška, Míčka (46. Hozman), Bílý (87. Šimák) – Krejčí. Trenér Čakrt

Prachatice: Trnka - Jaroslav Rauscher, J. Pravda, Luňáček, Kovář – Škopek (74. Linhart), Kasík, T. Pravda, Fürbach (79. Wagner), Jakub Rauscher - Fischer. Trenér Raušer

Nejlepší hráči: Bílý – nehlášeni

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „Začali jsme slušně, když jsme vybojovali rohový kop, ze kterého Rozhoň hlavičkoval v 8. minutě těsně nad. Pak přišla ve 13. minutě první šance hostí, kterou Fischer zakončil přesně a dostal hosty do vedení 0:1. V 15. minutě po zbytečném faulu na Mášku bez balonu na polovině hřiště, když měli hosté míč na svých kopačkách, se Kasík poroučel do šaten a od této chvíle byli hosté silně podráždění. To také bylo vidět v obdržených žlutých kartách včetně další červené. Hra byla rozháraná z obou stran a žádné gólové šance do poločasu nebyly k vidění. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Ve 46. minutě Tipanic předložil balon na zadní tyč Máškovi a ten ho poslal do boční sítě. V 52. minutě jsme se dočkali vyrovnání, když Rozhoň přehodil z vápna brankáře. V 55. minutě si mohli vzít vedení hosté na svou stranu, ale Lízal Fischerovi šanci zmařil. V 62. minutě Krejčí z první prodloužil balon na rozběhnutého Bílého, který běžel sám na brankáře, ten ho ve vápně fauloval a Krejčí nařízenou penaltu bezpečně proměnil 2:1. V 85. minutě Rozhoň poslal dlouhý balon za obranu, kde si ho převzal opět Bílý, vnikl do vápna a tam ho předložil Krejčímu, který neměl problém dopravit ho do sítě - 3:1. Ovšem v 90. minutě vyrobili domácí v obraně obrovskou chybu, kterou potrestal Jakub Rauscher a snížil na rozdíl jednoho gólu na 3:2. V nastaveném čase fauloval brankář Trnka Šimáka a po druhé žluté byl také poslán do šatny.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas jsme prohráli, ač si myslím, že rozhodujícím faktorem nebyl náš vlastní výkon.“