TJ Osek - FK Tatran Prachatice 7:0 (2:0)

21.09.2014 21:57

Branky: 25. Rybák, 37. Tomášek, 48. Mrkvička, 59. Novák, 66., 90. a 90. (+2) Uher. Rozhodčí:Jarolím – Tesař, Vican. ŽK: 2:2 (39. Mrkvička, 92. Uher – 40. Kochma, 75. Hovorka). Diváků: 100.
Osek: Vokatý – Rybák, Benedikt, Carda, Tomášek – Blažečka (67. Benda), Pavlovič, Schánělec, Maroušek – Novák (59. Uher), Mrkvička (74. Baloušek). Trenér Josef Mráz.
Prachatice: Dvořák – Lašák (46. Vávra), Miesbauer, Hovorka, Žurek – Tesař, Kochma (46. Kadlec), Kubát, Janoušek – Tesárek, Mikeš (81. Škopek). Trenér Pavel Bajčík.
Nejlepší hráči: celý tým – Hovorka.
Osek ohrožoval prachatickou branku již od prvních minut. Už v 1. min. zahrozil hlavou Carda. Za sedm minut neuspěl Novák proti Dvořákovi ani nadvakrát. Snaha Oseckých byla odměněna ve 25. minutě. Mrkvičkův centr stačil Dvořák ještě odvrátit, ale proti křižné ráně nabíhajícího Rybáka byl bez šance. Druhý gól přidal Tomášek a krátce po obrátce dorážel zblízka Mrkvička. O vítězi bylo rozhodnuto a domácí si i za nepříznivého počasí vytvářeli další příležitosti, zatímco Tatran se k žádné kloudné nedostal. Na 4:0 zvyšoval „palič“ Novák a vzápětí jej na hřišti nahradil Uher, který sehrál v závěru utkání hlavní roli. Za sedm minut se uvedl nekompromisní dorážkou z první. V posledních minutách potěšil diváky mazáckým lobem přes gólmana a hlavičkou z malého vápna vše završil. Na rychlé akce domácích na jeden dotek prachatická obrana nestačila reagovat.