FK  Tatran

Prachatice

1 :       1

SK Jankov – FK Tatran Prachatice 1:1 (1:0)
Branky: 14. Štefl - 66. Leština. Rozhodčí: Dunovský - Hodánek, Šafránek. ŽK: 0:3 (Vl. Hovorka, Brož, Kadlec). Diváci: 150.
Jankov: Hrubý - Fajtl, Lošek, Bláha, Bürger - Boček (76. Pauch), Voráček, Celý, Maršán, Diviš – Štefl. Trenér Ivo Čech.
Prachatice: Jirkal - Ryšánek, Mádl, Brož, Leština - Lašák (75. Miesbauer), Kadlec (90. Moravec), Vl. Hovorka,Košík - Kochma (86. Janoušek), P. Hovorka. Trenér Pavel Babka.
Nejlepší hráči: Štefl - Košík, Vl. Hovorka.
V posledním utkání 28. kola krajského přeboru mezi Jankovem a Prachaticemi se očekával fotbal vysoké úrovně a ten také přišel. Obě mužstva předvedla, že jejich forma není náhodná. První poločas byl hodně vyrovnaný bez větších šancí. Tu jedinou si vypracoval Jankov v 14. minutě, kdy Vladimír Štefl přízemní střelou k tyči poslal Jankov do vedení. To druhé dějství bylo mnohem vzrušující. Hosté přidali a zatlačili domácí do hluboké defenzivy. V 52. minutě po Lašákově centru ještě Martin Leština v tutové šanci přestřelil, ale v 66. minutě si oba hráči celou akci zopakovali, ovšem s tím koncem, že zkušený prachatický zadák hlavou vyrovnal. Jankov po obdržené brance vyrovnal hru a v závěrečné desetiminutovce byl lepší, ale na výsledku se již nic nezměnilo. (pm)