SK SIKO Čimelice - FK Tatran Prachatice o.s: 3 : 2 / 2:1 /

19.10.2014 20:12

SK SIKO Čimelice - FK Tatran Prachatice 3:2 (2:1)
Góly: 10. (11) Nekl, 39. Pávec, 63. Růžička – 42. a 57. (11) Hovorka. Rozhodčí: Krauskopf – Reitinger, Tůma.ŽK: 1:5 (Řezáč – Hovorka 2, Vávra, Dvořák, Tesárek). ČK:0:1 (81. Hovorka). Diváků: 65.
Čimelice: Lepič – Řezáč, Bednařík, Král, Hála – Kreuzer (90. Kubát), Růžička, Nekl, Pávec – Hegenbart, Nosek (86. Čadek, 88. Martin Němec). Trenér Jan Růžička.
Prachatice: Dvořák – Vávra (46. Škopek), Mádl, Miesbauer, Žurek – Tesař, Kubát, Kochma, Hovorka – Kralik (61. Tesárek), Mikeš. Trenér Pavel Bajčík.
Nejlepší hráči: nehlášeno - Hovorka
Čimelice odehrály s Prachaticemi divoké utkání, kde padaly branky i karetní tresty. Diváci, kterých přišlo pouhých pětašedesát, navíc viděli dva pokutové kopy, oba za hraní rukou. Ten první proměnil hned v 10. minutě Nekl a poslal domácí do vedení. Hned za minutu mohli Čimeličtí zvýšit, ale Nosek trefil pouze tyč. Do poločasu padly ještě dva góly, nejprve zvýšil ve 39. minutě na 2:0 Pávec, ale hned vzápětí Hovorka krásnou přízemní střelou z trestného kopu snížil – 2:1.
Druhý poločas přinesl vyrovnaný souboj, ve kterém se nejprve podařilo prachatickému mužstvu v 57. minutě vyrovnat, to když dvougólový Hovorka proměnil penaltu za Bednaříkovu ruku. Rozhodnutí pak přišlo v 63. minutě. Nosek vybojoval balón, předal ho Pávcovi, který sám před gólmanem mířil pouze do Dvořáka, ale vyražený míč doklepl do sítě Václav Růžička. Čimelice si už vítězství vzít nenechaly, naopak Prachatičtí ještě v závěru přišli o střelce Hovorku, který inkasoval druhou žlutou a zamířil předčasně do sprch.