Ohlasy k utkání 7. kola: FK Tatran Prachatice -TJ Osek 2:2

25.09.2022 18:55

FK Tatran Prachatice – TJ Osek 2:2 (1:2)

Góly: 45. Jaroslav Rauscher, 61. Fischer - 6. Němeček, 25. Sigmund.

Rozhodčí: M. Pečenka - Kollmann, Votava.

ŽK: 4:3 (Luňáček, Škopek, Linhart, Jar. Rauscher – Němeček, Šrámek, Matěj Čapek).

Diváků: 80.

Prachatice: Trnka - Jaroslav Rauscher, Pravda, Luňáček, Kovář (21. Linhart) - Škopek, Wagner, Makoš (58. Růžička), Fürbach, Jakub Rauscher  - Fischer.

Trenér Raušer.

Osek: Vojta - Krejčí, Carda, Kubiš, Martin Čapek - Matěj Čapek (88. Šůs), Šrámek, Němeček, Sigmund - J. Říský (54. Hosnedl), Brabec (78. Zelenka).

Trenér Hoch.

Nejlepší hráči: Jaroslav Rauscher, Linhart – Sigmund.

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas byl spíše boj a my jsme vybojovali první bod. Bohužel jsme opět v první půli hloupě inkasovali a zároveň jsme přišli o dalšího zraněného hráče. Mužstvo však prokázalo charakter a zápas dokázalo zvrátit. Myslím, že při troše štěstí jsme v závěru mohli obrat dokonat, ale své šance jsme již neproměnili. Každopádně za bojovnost a nasazení musím kluky pochválit.“

Karel Hoch (trenér Oseku): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a díky kombinační i nápadité hře jsme měli utkání pod kontrolou. Během necelé půlhodiny jsme vedli o dva góly, když se trefili Němeček a Sigmund, a ještě další šance jsme neproměnili. Bohužel trest přišel těsně před poločasem. Domácí využili našeho nedůrazu a špatného bránění a snížili na rozdíl jediného gólu. Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a měli i šance, bohužel bez úspěšného zakončení. Po úvodní čtvrthodině se fotbal začal vytrácet  a nahradila ho holomajzna od obou týmů. Z té vytěžili domácí vyrovnávací gól po pěkné střele Fischera, kterého naší hráči nechali trestuhodně volného před pokutovým územím. Dále už to byla z naší strany jen křečovitá snaha něco s výsledkem udělat, ale žádnou šanci jsme si nevytvořili. V závěru utkání nám bod zachránil brankář Vojta, který reflexními zákroky zneškodnil domácím dvě gólovky.“