Ohlasy k utkání 4. kola FK Tatran Prachatice - FK Olympie Týn nad Vltavou

FK Tatran Prachatice – FK Olympie Týn n/Vlt. 1:4 (0:2)

Góly: 88. Jaroslav Rauscher - 7., 72. a 79. (pen.) Maitak, 23. Dumbrovský.

Rozhodčí: Dunovský - Kollmann, Herzog. Delegát: Grobár.

ŽK: 2:2 (J. Pravda, Linhart – Dumbrovský, Mezera).

Diváků: 50.

Prachatice: Hopfinger – Jar. Rauscher, Pravda, Jak. Rauscher, Kovář – Luňáček (56. Linhart), Kasík, T. Pravda, Fürbach (76. Řezník), Makoš (84. Gramblička) - Fischer. Trenér Raušer

Týn: Vachuta - Račák, Vařil, Maxa, Meidl (79. Šálený) - Dumbrovský, Hudeček, Stoklasa (79. Mezera), Dobal – Brom (72. Procházka), Maitak (84. Novák). Trenér Mareš Nejlepší hráči: Kasík, J. Rauscher – Maitak.

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Hodnocení bude jednoduché, bez gólů se utkání vyhrát nedají a my se v koncovce trápíme, ač si šance vypracováváme. Zároveň jsme opět snadno inkasovali, a proto jsme prohráli. Myslím, že výsledek je vcelku krutý, ale takový je fotbal.“

Václav Mareš (trenér Týna): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a už v sedmé minutě nás do vedení dostal Maksym Maitak. Poté jsme přidali druhou branku Dominikem Dumbrovským, a kdybychom proměnili další brankové příležitosti, mohlo se jít do kabiny i s vyšším rozdílem. Ve druhém poločase jsme si mysleli, že o zápase je rozhodnuto, ale nebylo tomu tak. Především v prvních patnácti minutách nás domácí přehrávali, vytvořili si šance, a kdyby jednu z nich proměnili, mohli zápas zdramatizovat. V 70. minutě se nám podařilo vstřelit třetí branku naším nejlepším hráčem Maksymem Maitakem a bylo o zápase rozhodnuto. Poté se nám podařilo vstřelit ještě čtvrtou branku opět Maitakem. Domácím se v závěru utkání podařilo korigovat na konečných 1:4. Jsem spokojený s výsledkem, ale s předvedenou hrou, především ve druhém poločase, spokojený tolik být nemohu.“