Ohlasy k utkání 3. kola Třeboň - Prachatice

TJ Jiskra Třeboň - FK Tatran Prachatice 5:1 (1:0)

Góly: 3. a 51. Hromádka, 61. Matoušek, 77. Průcha, 89. Ježek - 69. Kasík.

ŽK: 0:1 (Jar. Rauscher). Diváků: 200.

Třeboň: Kopecký - Rezek (64. Tůma), Zavadil, Bartoš, Schneider - Matoušek, Radosta, Hromádka, Bicenc (74. Ježek) - Kubata, Průcha (85. Blažek). Trenér Bicenc.

Prachatice: Trnka – Jar. Rauscher (85. Gramblička), J. Pravda (81. Fürbach), Škopek (29. Linhart), Kovář - Luňáček, Kasík, T. Pravda, Jak. Rauscher, Makoš – Fischer. Trenér Raušer

Nejlepší hráči: celý tým – Makoš, Kasík, J. Pravda.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V prvním domácím utkání jsme vyhráli 5:1(1:0). Podali jsme působivý výkon jako celý tým. Hned  v úvodu, ve druhé minutě, jsme vstřelili Leošem Hromádkou gól. V prvním poločase jsme si vypracovali ještě několik velkých příležitostí, ale neproměnili jsme je. Soupeř si vypracoval asi dvě šance, které jsme dokázali zneškodnit. Většinou se soupeř uchyloval k nepřesným nákopům do brejku, které jsme posbírali. Nástup do druhého poločasu se nám také povedl a Leoš Hromádka vstřelil druhou branku. Nepolevili jsme a v 61. minutě jsme zvýšili Janem Matouškem na 3:0. V 69. min. soupeř korigoval na 3:1. Díky střídajícím hráčům jsme oživili hru a Martin Průcha s Adamem Ježkem přidali další dva góly. Musím pochválit celý tým. S výsledkem jsme spokojeni.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas jsme zaslouženě prohráli, domácí byli efektivnější a hráli ve větším pohybu a kvalitě. My tvoříme nový tým a sráží nás hloupé individuální chyby, nesehranost a kvalita ve finální fázi.“