Ohlasy k utkání 21. kola FK Tatran Prachatice – FK Junior Strakonice 2:3

14.04.2023 15:48

FK Tatran Prachatice – FK Junior Strakonice 2:3 (0:2)

Góly: 55. Jakub Rauscher, 90. Luňáček – 37. Bílý, 39. Máška, 52. Butnaru.

Rozhodčí: Vican st. – Boček, Vican ml. ŽK: 5:2 (Luňáček, Pravda, Škopek, Jakub Rauscher, Jaroslav Rauscher – Kozlík, Butnaru).

Diváků: 100.

Prachatice: Coufal – Kovář (75. Gramblička), Pravda, Legdan, Luňáček – Toušek (46. Řezník), Jaroslav Rauscher, Škopek, Jakub Rauscher, Černý – Kasík (78. Brom). Zastupující tJuroš.

Strakonice: Kozlík - Smola, Bublík, Rozhoň, Rybák – Butnaru (82. Doležal), Benedikt, Zahrádka, Máška (89. Kafka) - Bílý (90. Míčka), Krejčí (90. Boukalík).

Trenér Čakrt.

Nejlepší hráči: Jakub Rauscher – Zahrádka

Josef Hopfinger (asistent trenéra Prachatic): „Utkání bylo poznamenáno naším velkým počtem ztrát, kdy ke třem dlouhodobě zraněným přibyli další čtyři kluci z minulého týdne. Museli jsme tak využít dorostence, kteří jistě nezklamali a ukázali, že na nich Tatran může v budoucnu stavět. Samotný zápas rozhodly naše velké chyby, které soupeř potrestal a nutno uznat, že první branku sehrál skvěle. Musím ocenit bojovnost kluků, kteří ani za stavu 0:3 nic nevzdali a nakonec jsme sahali i po vyrovnání. My se teď musíme dát hlavně zdravotně dokupy a zkusíme nějaké body přivézt z Oseka.“

Tomáš Čakrt (trenér Strakonic): „Do zápasu jsme bohužel nevstoupili úplně dobře. Domácí navzdory absencím byli více na míči, nám vázla kombinace ve středu pole. Po půl hodině jsme změnili rozestavení v záložní řadě, a to přineslo zlepšení. Nejprve se prosadil Bílý a následně Jíří Máška. Ve druhé půli jsme přidali Butnarem třetí gól a zdálo se být rozhodnuto. Omyl. Hrubou individuální chybou jsme však Prachatice v 65. minutě nechali snížit a domácí ožili. V 90. minutě nám po standardní situaci propadl míč na zadní tyč a bylo to 2:3. V nekonečném, dramatickém čtyřminutovém nastavení jsme už výsledek ukopali. Hráčům děkuji za přístup k zápasu. Vzhledem k tomu, jak se situace v boji o záchranu promítá do tabulky, vezeme z Prachatic velice cenné a důležité tři body.“