Ohlasy k utkání 18. kola FK Tatran Prachatice - TJ Jiskra Třeboň

FK Tatran Prachatice – TJ Jiskra Třeboň 2:3 (2:1)

Góly: 8. Makoš, 19. Horák (pen.) – 25., 65. a 88. Průcha.

ŽK: 3:3 (J. Pravda, T. Pravda, Makoš – Schneider, Širhal, Týnavský).

Diváků: 150.

Prachatice: Coufal – Luňáček, Kováč, Legdan, J. Pravda – Král, Škopek (78. T. Pravda) – Horák (68. Kovář), Makoš (85. Řezník), Kasík – Jakub Rauscher. Trenér Bajčík.

Třeboň: Kopecký - Širhal, Týnavský, Schneider (84. Kopet), Zavadil (60. Candra), Kubata, Hromádka, Rezek, Matoušek, Pfeifer (60. Franěk), Průcha. Trenér Bicenc.

Nejlepší hráči: nikdo - Průcha

Jiří Pěsta (vedoucí mužstva Prachatic): "Vedli jsme po dvaceti minutách o dva góly a místo toho, abychom další dva do půle přidali, tak jsme naopak branku inkasovali. Pak jsme ještě mohli v závěr poločasu dát dva góly, měli jsme velké šance, ale nic z toho nebylo. To byla obrovská škoda, mohli jsme si vytvořit náskok. Do druhého poločasu se šlo s tím, že to ubráníme. Třeboň však dostala herní odvahu a zápas šťastně otočila. Bylo to však po našich hrubých chybách. Byla tam špatná komunikace v obraně a Třeboň naše chyby potrestala. Když jsme čtvrt hodiny před koncem zase začali hrát, tak již bylo pozdě. Na tento zápas jsme hodně vsázeli, chtěli se výhrou psychicky zvednout. Nepovedlo se, ale hrajeme dál. Jedeme do Týna, zkusíme to tam. Hlavně se bude bojovat doma, kluci nemají co ztratit, při naší bodové ztrátě se dá říci, že můžeme hrát s klidnou hlavou a uvidíme. Bojujeme dál, uděláme pro záchranu vše, a buď se to povede, nebo ne.“

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „První poločas se nám nepovedl. Ve 20. minutě jsme prohrávali 0:2. Obrana měla v prvním poločase "den otevřených dveří". Střed zálohy nefungoval ve výstavbě hry a bránění. Po druhém gólu jsme vyměnili hráče na postech a na chvíli to pomohlo. Ve 25. minutě dal Průcha kontaktní gól. Hra byla otevřená se šancemi na obou stranách. Soupeř měl výškovou převahu a museli jsme hodně soubojů odpracovat ve vzduchu, což se nám v prvním poločase nevedlo. Ve druhém poločase pomohlo dvojité střídání a opět výměna na některých postech. V 65. minutě bylo po gólu Průchy vyrovnáno. Soupeř měl další obrovskou šanci, ale Širhal zablokoval střelu. Poté se Candra ocitl sám před brankářem, ale bohužel netrefil branku. Poslední slovo měl Průcha v 88. minutě, který nám hattrickem zajistil vítězství.“