Komentáře trenérů k víkendovému zápasu 24. kola: Blatná - Prachatice

11.05.2022 19:22

TJ Blatná - FK Tatran Prachatice 1:1 (1:0)

Góly: 42. Bulka - 95. Kasík. Rozhodčí: Ondřej - Dunovský, Panský. Delegát: Šafránek.

ŽK: 4:3 (Chlanda, Bláha, Čadek, Král – Iliev, Hornát, Gramblička). ČK: 1:0 (86. Čadek).

Diváků: 250.

Blatná: Chlanda - Levý, Kůst, Bláha, M. Sedláček (64. J. Sedláček) - Bulka, Hlaváč, Šimůnek (54. Říha), Prokopec – Král (93. Maleček), Čadek. Trenér Voříšek.

Prachatice: Jaroslav Rauscher - Gramblička, Hornát,Makoš, Kovář – Srch, T. Pravda (63. Linhart), Jakub Rauscher, M. Sedláček - Iliev, Kasík. Trenér Raušer. Nejlepší hráči: Chlanda - Hornát, Makoš, Jakub Rauscher, Kovář.

Jaroslav Voříšek (trenér Blatné): „Hned v úvodu ukázali hosté, proč patří mezi lídry soutěže. V rychlosti kombinovali, bylo jich plné hřiště a od pohromy nás zachránil několika skvělými zákroky brankář Chlanda. Tlak Prachatic jsme přečkali a paradoxně jsme to byli my, kteří v závěru poločasu skórovali. Po průniku Šimůnka dorážel jeho odraženou střelu Bulka. Po obrátce se hra vyrovnala a přišly také rozhodující momenty. Nejprve se za dvě stejné chyby – zakopnutí míče, nechal vyloučit Čadek, v hektickém závěru neskončilo Říhovo sólo gólem, kdy vracející se obránce stačil odkopnout míč směřující do sítě. Hráči absolutně takticky nezvládli závěr utkání a v páté minutě nastavení nechali Prachatické srovnat. Plný bodový zisk byl blízko, ale vzhledem ke kvalitě soupeře má i bod svoji hodnotu.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas s Blatnou jsme odehráli bez brankáře a pěti klíčových hráčů, přesto jsme měli zápas zvládnout za tři body. V prvním poločase jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, které jsme stejně jako v předchozích zápasech nevyužili. Domácí měli za zápas asi tři střely na bránu a hned ta druhá skončila brankou. Když už se zdálo, že zápas prohrajeme, tak jsme z poslední akce vyrovnali.“