Jankov potvrdil roli favorita a v předehrávce doma zaslouženě zvítězil

15.11.2015 09:50

SK Jankov – FK Tatran Prachatice 2:1 (1:1)

Branky: 23. Mužík, 55. Voráček - 13. Málek. Rozhodčí: Koranda - Jarolím, Dvořák. Delegát: Haviar. ŽK: 4:3 (Pancíř, Fajtl, Šulc, Lošek - Babka, Rauscher, Sobotovič). Diváků: 108.

Jankov: Hejníček - Fajtl, Lošek, Šulc, Zajíc - Pancíř, Voráček (70. Šebelka), Maršán (75. Boček), Bürger - Mužík (90. Mizera), Smékal (90. Popelka). Trenér Ivo Čech.

Prachatice: Hopfinger - Rauscher, Miesbauer, Šandera, Juroš - Škopek (28. Kralik), Kubát (47. Osvald), M. Babka, Kochma - Mikeš (71. Kasík), Málek (88. Sobotovič). Trenér Pavel Babka.

Nejlepší hráči: Mužík, Pancíř - Hopfinger

Druhý Jankov byl v utkání s šestibodovým Prachaticemi považován za jasného favorita a svoji úlohu splnil. Tatran v posledních týdnech zaznamenal herní zlepšení, ovšem na skvěle hrající Jankov to tentokráte nestačilo, přestože skóre vypadá velice těsně. Domácí začali dobře, jenže hosté šli ve 13.minutě zásluhou Josefa Málka do vedení. O vyrovnání se postaral ve 23.minutě střelou pod břevno Roman Mužík. Domácí byli jasně lepší, avšak dvě šance Smékala, dvě Mužíka a jedna Voráčka v síti neskončily, a tak se do poločasové přestávky šlo za nerozhodného stavu.

Právě Lukáš Voráček v 55.minutě posadil v pokutovém území na zadek bránícího Šanderu a přesnou střelou k tyči poslal Jankov do vedení. Další minuty se nesly ve stálé převaze Jankova a dalšího neproměňování šancí. Smůlu měl Smékal, druhou trefu odmítl Voráček, Mužíka vychytal Hopfinger. Když se domácím nedařilo utkání rozhodnout, byly to nervy až dokonce. Tatran v posledních deseti minutách zlobil, ale k nezaslouženému vyrovnání se nedostal. Zápasu by odpovídalo skóre tak 5:1, přesto i za výhru 2:1 panuje v Jankově spokojenost.

tv.fotbal.cz/domaci-souteze/krajsky-prebor-jihocesky-kraj/36698-sk-jankov-fk-tatran-prachatice-o-s-krajsky-prebor-jihocesky-kraj-16-kolo/