FK Tatran Prachatice - SK Rudolfov 2:3 (1:2)

30.09.2014 21:24

Branky: 6. a 52. Tesař - 2. a 13. (11) Zach, 85. Novák. Rozhodčí: Tupý – Hoch ml., Mach. DS:Václav Hejlek. ŽK: 3:0 (Tesárek, Žurek, Hovorka). Diváků: 100.

Tatran Prachatice: Dvořák – Puchinger (68. Škopek), Ryšánek, Miesbauer, Žurek – Tesař, Hovorka, Kubát, Kochma – Tesárek, Mikeš (57. Kadlec). Trenér Pavel Bajčík.

SK Rudolfov: Věneček – Tyrpák (86. Hlubocký), Havliš, Novotný, Hajný – Bašta, Raab, Syrovátka, Pexa – Novák (90. Nguyen), Zach. Trenér Jan Klimek.

 

Již ve druhé minutě se perfektně trefil Zach a domácí šli pod deku – 0:1. Hosté zvýšili aktivitu a před Dvořákem bylo horko. Naštěstí domácí měli ve svém středu Tesaře, který se v 6. minutě nejlépe zorientoval před brankou hostí a nedal Věnečkovi šanci – 1:1.

Jenže branka domácí úsilí nevzkřísila a Tatran dál pokračoval ve špatné hře. Hráči z Rudolfova byli stále aktivnější a Zach s Novákem prověřili Dvořáka v brance, který odolal. Ve třinácté minutě zahrál domácí obránce ve vápně rukou a rozhodčí Petr Tupý nařídil správně pokutový kop. Míč z bodu jedenácti metrů kopl Zach přesně a nedal Dvořákovi šanci – 1:2.

Tím byl účet prvního dějství pomalu ukončen. Tato část totiž nabídla z prvního dějství vše podstatné. Domácí do poločasové přestávky nenašli odpověď na dobrou hru hostí a celou tuto část se trápili. Kdyby Rudolfovští využili další šance, mohlo být pro ně veselo. To se nestalo a tak po pauze se hrálo úplně jinak.

Trenéři domácích v kabině zřejmě zvýšili hlas, a to zřejmě prospělo. Od začátku Tatran začal hosty přehrávat a přišly i šance. Tesárek a zejména Tesař zaměstnávali Věnečka, a ten předváděl své umění. A když už byl překonán, zaskočili spoluhráči. V 52. minutě již udeřilo a Tesař po závaru před Věnečkovou svatyní, kdy dvakrát nastřeleným břevnem Mikešem dorazil míč do branky a svým druhým gólem vyrovnal – 2:2.

Od této chvíle získali Prachatičtí převahu a tlačili se před Věnečka, jenže Tesař, Tesárek či Hovorka nevyužili své příležitosti. Hosté se neuchýlili jen k bránění, a když jim to vyšlo, podnikali nebezpečné brejky a zápas v této fázi nabízel pohledný fotbal.

Domácí se snažili o zteč a hlavně chtěli v této fázi využít i toho, že hostům pomalu docházely po anglickém týdnu síly, kdy měli v nohách zápas s Jankovem v týdnu. Jenže Rudolfovští odolali a zejména zkušeným výkonem domácí již před Věnečka moc nepouštěli.

Když už se schylovalo k dělbě bodů, podnikli hosté jeden z posledních útoků a prokázali svou zkušenost, když chybu v obraně domácích potrestal Zach, a bylo po šumavských nadějích – 3:2. Pro domácí to byl úder ze kterého se již nevzpamatovali, a tak hosté si z pod Libína vezou domů do Rudlfova města tři šťastné body.

Pavel Bajčík (trenér Tatranu Prachatice): „Pro nás to je nešťastný zápas. Chtěli jsme hrát od začátku aktivně, ale hosté nás zaskočili aktivní hrou a my jsme byli zaskočeni. První čtvrthodina, to bylo jak v divokém snu, vázla kombinace. O přestávce jsme si to vysvětlili v kabině a šli jsme s cílem se zápasem něco udělat. To se nám podařilo a po rychlém vyrovnání jsem věřil, že zápas zvrátíme pro sebe. V této části jsme hráli dobře, ale nedokázali proměnit než jednu šanci. Škoda, že nám tam něco ještě nespadlo. Nakonec hosté podnikli jeden výpad a rozhodli. Nedá se nic dělat, ale když doma dostaneme tři góly, to se špatně vyhrává.“

Roman Říha (asistent trenéra Rudolfova): „Byl to bojovný zápas, ve kterém nám patřil první poločas, kdy jsme v podstatě mohli rozhodnout. Domácí nám toho dovolili hodně, ale my využili málo. Ve druhém poločase se Tatran srovnal a dostal nás pod tlak. V této fázi nás domácí jasně přehráli a my by byli za bod rádi. Nakonec jsme šťastnou střelou v závěru strhli vítězství na svou stranu a jsme šťastni za tři body. Získali jsme i s dohrávkou v tomto týdnu šest bodů, a to se počítá.“