Do černého se trefil jen navrátilec Košík

27.05.2014 21:40

Prachatice: Ve 27. kole zavítaly Čimelice do Prachatic. V průměrném střetnutí si oba celky vytvořily jen minimum šancí. Jediný gólový okamžik přišel po hodině hry, kdy se pro rohovém prosadil z bezprostřední blízkosti Radim Košík a svým první gólem zajistil Tatranu tři body.

Od počátku utkání byla hra zcela vyrovnaná a hrálo se prakticky jen od vápna k vápnu. Kromě několika standardek si žádné mužstvo nevytvořilo vyloženou gólovou příležitost. Až v samotném závěru poločasu nebezpečně pálil Surovčík, ale jeho střelu domácí brankář Jirkal chytil a na druhé straně střílel do boční sítě domácí Moravec. To bylo z obou stran za první poločas vše.

V 50. minutě střílel Varhan, ale i jeho pokus domácí brankář chytil. Hra opět upadla do průměru a žádné mužstvo se do šancí nedostávalo. Až v 65. minutě po rohovém kopu Kochmy se k míči díky nedůrazu čimelických hráčů dostal Brož, posunul jej na Košíka a ten zblízka vstřelil jedinou branku utkání.

Čimelické mužstvo hrálo hodně zezadu a dopředu se dostávalo pouze sporadicky a prakticky si nevytvořilo žádnou brankovou příležitost a tak ani v tomto utkání nebodovalo.

Co zaznělo z laviček

Pavel Babka, trenér Prachatic: „Utkání nepřineslo pohledný fotbal. My jsme ve druhém poločase hosty dostali pod tlak, ze kterého jsme vstřelili jedinou branku zápasu.“

Jan Růžička, trenér Čimelic: „Nehrál se dobrý fotbal, ale musím uznat, že domácí byli asi o ten jeden gól lepší. My jsme brankáře Jirkala snad ani nevyrušili a vstřelit gól jsme si nezasloužili. Chyběla nám síla, abychom domácí trochu zmáčkli a dokázali vyrovnat. Zápas rozhodla jedna standardka. Bohužel nemáme ještě definitivní záchranu, protože o tom, kolik týmu z KP bude sestupovat, prý neví ani Platini. Myslím, že je to smutná situace.“

FK Tatran Prachatice - SK SIKO Čimelice 1:0 (0:0)
Branka: 69. Košík. Rozhodčí: Matyš – Hoch ml., Trkovský. ŽK: 1:1 (63. Moravec - 48. Káš). Diváků: 50.

Prachatice: Jirkal - Miesbauer (46. P. Hovorka), Mádl, Brož, Ryšánek - Lašák (61. Janoušek), Vl. Hovorka, Kochma, Kadlec - Košík, Moravec (83. Šupík). Trenér Pavel Babka.

Čimelice: Grossmann – Řezáč, Němec, Pávec, Surovčík (82. Král) – Varhan, Nekl, Káš, Motyka (46. Říha) – Hegenbart, Šteier. Trenér Jan Růžička.

Připravili: Josef Ťupa a redakce Jihočeský fotbal